ZÁMECKÝ INTERIÉR
Budova zámku je krásná, jeho interiéry jsou však přímo pohádkové. Říká se, že interiér Lešenského zámku patří mezi nejkrásnější zámecké interiéry v České republice.
V téměř každé místnosti najdete bohatě vyřezávané dřevěné kazetové stropy, stěny jsou pokryty dřevěným obložením, to vše je zhotoveno z mořeného slavoňského dubu. Všechna dřevěná obložení a stropy byly podle přesných plánů vyrobeny ve Vídni a po částech převezeny do Lešné a zde smontovány. Tyto stěny a stropy uvidíte hned ve vstupní hale.
Dominantou haly je nádherné prostorné schodiště vedoucí k hraběcím pokojům. Ve vedlejším salonku je uložen nábytek a nádobí, které pochází z hradu Lukova. V přízemí Seilernovi vítali své hosty, v prvním patře se nacházely hraběcí obytné místnosti a ve druhém (podkrovním) patře byly převážně hostinské pokoje.
V suterénu byla zřízena kotelna a kuchyň, skladovací a provozovací místnosti. Aby jídlo během cesty ze suterénu nevystydlo, spojoval kuchyň a první patro výtah. Jídlo bylo servírováno v jídelně o patro výše. V jídelně je velký rozkládací stůl, který se dal rychle rozložit.
Největší místností celého zámku je takzvaný Sál předků, ve kterém mezi dřevěnými stropy a stěnami našly své místo portréty původních majitelů zámku hrabat ze Seilernu.
V místnosti zvané kulečníková herna, která byla určena výhradně mužům, se nachází kulečníkový stůl, který lze velmi snadno proměnit v billiard, bohatě vykládaný nábytek a portrét stavitele zámku Josefa Seilerna a portrét jeho krásné manželky Šarloty. Dámy nacházely rozptýlení v sousedním dámském salonku.
Ložnice, kterou obývala hraběnka připomíná zrcadlovou místnost. S ložnicí sousedí koupelna s výdobytkem moderní doby – přívodem teplé a studené vody a splachovacím záchodem.
V zámku nechybí ani společenský salon či zámecká kaple.
Díky tomu, že hrabě Seilern byl vášnivý cestovatel a sběratel, nachází se v zámku velké množství unikátních a historicky cenných sbírkových předmětů. Tyto cenné předměty rodina Seilernov nasbírala během cesty kolem světa, kterou podnikli ve 30. letech 20. století. Sbírka obsahuje takové předměty jako je japonský či čínský porcelán, sošky z ebenu či slonoviny, antické vykopávky, truhlice ze santalového dřeva a řadu dalších uměleckých předmětů.
Sál předků je využíván ke konání svatebních obřadů, idylický je hlavně pro ty páry, které nechtějí mít příliš velkou svatbu – kapacita sálu je 20 míst k sezení, 20 míst ke stání.
Důkazem toho, jak romanticky zámek působí je na tisíc uzavřených sňatků v Lešenském zámku, a to od roku 1992.
Pohádku o nevěstě v bílých šatech a princi na bílém koni dokresluje jízda kočárem tažená bílými koňmi.